10 tipp ami segíthet a fogyásban
1. Fogyasszunk egészséges zsírokat: felejtsük el a régi tévhitet mely szerint a zsír az ellenségünk! Pusztán mind minden területen, itt is a minőségre és a mennyiségre kell figyelni. Válasszuk a lenmagolajat, avokádót, mogyoró vajat,lazacot, halolaj kapszulát, olíva olajat, szőlőmag olajat és persze a kókusz zsírt. Nem mellesleg a férfiaknál a tesztoszteron termelésben is nagy szerepet játszik a megfelelő zsír bevitel!

2. Együnk többször keveset: Unásig rágott téma, de manapság is sokan elfelejtik. Érdemes több kis adagra elosztani a napi étkezésünket, így állítva gyorsabb ütemre az anyagcserénket. Együnk 2-3 óránként, tehát napi 5-6 alkalommal. A szervezetünk így folyamatosan el lesz látva energiával és nem kezdi lebontani az izomzatunkat energiaforrás gyanánt.
3. Fogyasszunk minél több zöldséget: Magas a rost és víztartalmuk és alacsony a kalória tartalommal bírnak. Emellett segítenek a diéta idején, mert relatív nagy mennyiséget fogyaszthatunk belőlük, így jóllakottságot biztosítva, minimális kalória bevitel mellett. Természetesen vannak kerülendő zöldségfélék is, mint a burgonya, kukorica stb. Remek választás a brokkoli, zöldbab, karfiol, spárga, spenót.

4. Kerüljük a gyorsan felszívódó szénhidrátokat: ilyen például a cukor (magas cukortartalmú ételek, italok), fehér liszt, tésztafélék. Gyorsan kiürül a véráramból (elhasználjuk energiának, illetve elraktározza a szervezetünk), ezért rövid idő elteltével újra éhesek leszünk. Egyedül edzés után lehet szükségünk gyorsan felszívódó szénhidrátra, de lehetőleg itt se a mezei cukorra essen a választásunk! (javaslatom: Waxy Maze, dextróz vagy maltodextróz)

5. Fogyasszunk koffeint: gyorsítja az anyagcserét és több orvosi kutatás bizonyítja, hogy segíti a zsírégetést, testünket ösztönözve a zsír elhasználására energiaforrásként. (jó alternatíva a kávé mellett a zöldtea, esetleg a zöld tea kivonatok)

6. Építsük be a csípős ételeket a diétánkba: az erős ételekben található kapszaicin segíti az anyagcserénk gyorsítását, megemeli a testhőt, csökkenti az étvágyat, serkenti a vérkeringést ezáltal segítve néhány plusz kalória elégetését. Ezen előnyös tulajdonságai mellett, remek természetes fájdalomcsillapító!
7. Együnk minél több rostot: nyilván ésszerű keretek között. Segít a teltségérzet kialakulásában és az emésztő rendszerünk működésében, nem mellesleg pedig lassíthatja a szénhidrátok felszívódását. Felnőtt emberek esetében az ideális mennyiség, napi 30-35 gramm rost. Magas rosttartalmú táplálékok, a már korábban említett zöldségfélék, hüvelyesek, zabpehely, útifűmaghéj.
8. Kerüljük a túl alacsony kalória bevitelt hosszabb távon: amennyiben huzamosabb ideig, túl alacsonyan tartjuk a kalória bevitelünk a szervezetünk óhatatlanul is elkezdi lebontani a rajtunk lévő izomszövetet, emellett lelassul az anyagcserénk. Így a kezdeti öröm, a leadott kilók miatt, átcsap csalódásba. mert megáll a fogyás.
9. Sose ragadjunk le egy adott aerob mozgásformánál: próbáljuk variálni az edzésünk, ne álljunk meg hónapokon keresztül a taposógépnél. Éljünk minél több lehetőséggel, alkalmazzunk intervallum tréningeket, próbáljunk ki a közelben fellelhető minden opciót, legyen az futópad, elliptikus tréner vagy lépcsőzőgép. Mozogjunk nap közben is többet, válasszuk a lépcsőt a lift helyett, parkoljunk a bejárattól távolabb.
10. Emeljük a fehérje bevitelünk: legalább napi 1.5-2 gramm fehérjét fogyasszunk, természetesen minél "tisztább" formában (csirkemell, tonhal, sovány túró, sovány vörös húsok, egyéb halak, fehérje turmixok stb). Az izmaink alapvető építőelemei. A szervezetünk a fehérjék megemésztésével égeti el a legtöbb kalóriát, így több irányból is hasznos ha megemeljük a bevitt mennyiséget.
